breadcrumbs rywalizacja

Jak rywalizacja na turniejach tańca kształtuje dzieci i rozwija ich talenty

 

Twoje dziecko wchodzi na parkiet, staje przed publicznością i sędziami. Nadchodzi kluczowy moment, kiedy wykorzystuje umiejętności z treningów tańca. To nie są jedynie wyuczone piruety i szpagaty, ale także te, których nie widać od razu. Umiejętności, które zapewniają pierwsze miejsce na podium.

W tym artykule dowiesz się, jak wpływa rywalizacja na kształtowanie umysłu Twojego dziecka.

 

Szybkość na parkiecie

Czasem od zwycięstwa dzieli jeden krok. Trzeba umieć reagować szybko. Zdolność do podjęcia decyzji w ekspresowym tempie jest czymś, co Twoje dziecko może nabyć w czasie rywalizacji. Jak? Chęć osiągnięcia celu wymusza elastyczność i adaptacje. W ten sposób Twoje dziecko będzie gotowe do różnych trudnych sytuacji.

Łączy nas sukces

Rywalizacja na turniejach tanecznych to nie tylko indywidualne osiągnięcia, ale też praca zespołowa. Dzieci mają okazję poczuć moc współpracy, wzajemnego wsparcia i komunikacji. Tworzenie silnych więzi uczy wzajemnego zaufania. Takie doświadczenie pokaże Twojemu dziecku, jak ważny jest szacunek i docenienie różnorodności innych osób. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule [link do artykułu 10 - umiejętności społeczne].

Pewny krok po zwycięstwo

W miarę osiągania sukcesów scenicznych Twojemu dziecku wzrasta wiara, że “może wszystko”. Taka wiara w siebie i swoją sprawczość przeniesie się na osiąganie sukcesów w późniejszych etapach życia. Twoje dziecko będzie gotowe do podejmowania nowych wyzwań.

Stres ma wielkie oczy

Turnieje taneczne to pożywka dla stresu i strachu przed oceną. Nauczenie się kontrolowania swoich emocje, koncentracji nad prezentacją i umiejętnego radzenia ze stresem, da twojemu dziecku szanse do zwalczenia każdych przeciwności losu.

Poznaj zasady dobrej rywalizacji z Plejadą!

Możliwość uczestniczenia w turniejach tanecznych to doskonała okazja do trenowania umiejętności. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i w przyjaznej przestrzeni Plejady Twoje dziecko rozwinie skrzydła. Rodzinna atmosfera nauczy, co to znaczy dobry duch rywalizacji.

W Plejadzie taniec to nie wyścig szczurów, ale okazja do polepszania swoich zdolności.

 

rywalizacja 800x800

 

Cookies menadżer