breadcrumbs koordynacja

Magia równowagi — jak taniec doskonali koordynację dzieci?

Jak to możliwe, że ludzie potrafią tańczyć przez wiele lat, nie tracąc przy tym entuzjazmu? Taniec to nie tylko zbiór ruchów w konkretnej kolejności do rytmicznej muzyki. To coś znacznie więcej. To coś, co pozwala produktywnie spędzić czas. To coś, co daję poczucie, że się żyje.
 

W tym artykule poznasz, jak taniec wpływa na kondycję i koordynację ruchową Twojego dziecka.

 

Siła precyzji i elastyczności

Skok, piruet i szpagat! Te i inne skomplikowane manewry taneczne, aby były dobrze wykonane, wymagają precyzji. Wraz z chęcią do postawienia kroku w odpowiednim miejscu lub obrotu w dobrym kierunku dzieci ćwiczą kontrolę nad swoimi ciałami. Taniec wymaga także elastyczności i siły. Rozciągnięte mięśnie ciała zwiększają zakres ruchów w stawach. Wzmocnienie mięśni zmniejsza to ryzyko poważnych urazów mięśniowo-szkieletowych u dzieci.

Szybkość geparda

Szybka akcja wymaga jeszcze szybszej reakcji. W świecie dzikich zwierząt to podstawowa zasada przetrwania. Dzieci w czasie tańca uczą się szybkiego reagowania na dźwięk muzyki jak antylopy na szumy w trawie. Co prawda teraz nie mamy już tak dużej potrzeby szybkich reakcji, ale umiejętność podejmowania decyzji w krótkim czasie może się przydać w życiu codziennym. Osoby, które za dziecka tańczyły, o wiele lepiej poradzą sobie np. w sytuacji kryzysowej w pracy.

Moc równowagi

Regularne treningi tańca wyrobią również umiejętność utrzymania równowagi. Taka stabilności ciała jest pożyteczna nie tylko w czasie występów, żeby nie wywrócić się i zrobić z choreografii zabawy w domino. Dzieci uczą się skupienia i cierpliwości, co jest cenne w życiu codziennym.

Zrównoważ sukces Twojego dziecka z Plejadą!

W tańcu istotna jest kontrola nad każdym ruchem. W Zespole Tanecznym Plejada dzieci uczą się wykonywać skoordynowane kroki i figury. Regularne powtarzanie pozwoli na wyrobienie odpowiedniej kondycji oraz pracę nad pamięcią ruchową Twojego dziecka. Taniec z Plejadą nie tylko przyczynia się do doskonalenia zdolności ruchowych, ale także staje się niezwykłą drogą do odkrywania potencjału i pasji w każdym małym tancerzu.

Biegnij do Plejady i pozwól poczuć swojemu dziecku siłę z tańca!

Magia równowagi — jak taniec doskonali koordynację dzieci?

 

Cookies menadżer