samodzielnosc bc 1920x550

Dlaczego dzieci trenujące taniec szybciej stają się pewne siebie i samodzielne?

 
Dzieciństwo to idealny moment do budowania przekonania o własnej wartości u Twojego dziecka. Według najnowszego raportu “Młode głowy” opublikowanego przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, co drugi nastolatek ma skrajnie niską samoocenę i fatalne zdanie o własnej sprawczości. Jednak jednym ze sposobów na zmianę tych dramatycznych statystyk jest nauka tańca zespołowego.
 

Z tego artykułu dowiesz się, jak taniec wpływa na pewność siebie.

Tanecznym krokiem ku pewności siebie

Niska samoocena może nie tylko ograniczyć codzienne funkcjonowanie Twojego dziecka, ale również zaburzyć prawidłowy rozwój. Dziecko z zaniżonym poczuciem własnej wartości niechętnie wchodzi w interakcje ze swoimi rówieśnikami. Izolacja społeczna zwiększa ryzyko na wystąpienie zaburzeń psychicznych. 
 
Taniec to kreatywny sposób kształtowania charakteru i wiarę we własne siły. W czasie nauki nowych ruchów i stopniowe opanowywanie coraz bardziej skomplikowanych choreografii dzieci zaczynają odczuwać większe poczucie sprawczości. Każdy kolejny wykonany z gracją krok wzmacnia wrażenie kontroli nad własnym ciałem. Znacząco przekłada się to na przekonanie o zdolności do osiągania celów. 
 
“Taniec pomógł mi przełamać lęk i nieśmiałość. Teraz łatwiej jest mi występować przed publicznością na turniejach i nie tylko.” - Kasia, lat 14

Jak z  Plejadą poczujesz, że masz tę moc!

W Plejadzie wierzymy, ze taniec ma moc walki z niską samooceną. Regularne treningi tańca to okazja na pokonywanie własnych ograniczeń. W miejscu, gdzie panuje rodzinna i przyjazna atmosfera, Twoje dziecko może czerpać radość z osiągania sukcesów. 
 
Zapraszamy do przyłączenia się do Plejadowej rodzinki! Tutaj Twoja pociecha może pewnie się rozwijać!

Dlaczego dzieci trenujące taniec szybciej stają się pewne siebie i samodzielne?

 

Cookies menadżer