Pomaluj swój świat gwiazdami — taniec a kreatywność dzieci

Pomaluj swój świat gwiazdami — taniec a kreatywność dzieci

 

Czy to możliwe, że jest jakiś inny sposób na pobudzenie u Twojego dziecka kreatywności niż rysowanie lub czytanie? Tak, to właśnie taniec! Trenowanie tańca może być jednym z lepszych sposobów na stymulację kreatywności u Twojego dziecka. Nie tylko pobudza wyobraźnie czy pomaga znaleźć nietypowe rozwiązanie trudności. Jest też niezwykłym narzędziem do wyrażania siebie.


W tym artykule przeczytasz, jak taniec rozwija kreatywność Twojego dziecka.

Kreatywny piruet

W wielu przypadkach tancerze muszą interpretować muzykę, temat lub historię, która chcą przekazać za pomocą ruchu. Czy to skacząc w disco dance, czy obracając się w hip-hopie, wymaga od tancerzy wyobraźni i kreatywnego myślenia. Jest to niezbędny element, aby przekazać przesłanie w sposób oryginalny, ciekawy i niepowtarzalny.

Czasem w tańcu nie chodzi o to, żeby trzymać się ściśle określonej choreografii. Taniec uczy zdolności myślenie “poza schemat”. Nauczenie się korzystania z improwizacji wyzwala potencjał kreatywny Twojego dziecka.

 

Terapeutyczny ruch

Wielu specjalistów w dziedzinie psychologii potwierdza, że trzymanie w sobie emocji jest niezdrowe dla umysłu jak i ciała. Rytmiczne ruchy taneczne to doskonały środek do wyrażenia emocji i uczuć. Ekspresja taneczna pozwala na głębsze zrozumienie swoich uczuć i myśli. Ten proces pobudza kreatywność, ponieważ eksplorowanie różnych emocji i sposób na ich wyrażenie może prowadzić do nowych i nieoczywistych pomysłów.

 

“Zapisałam się, bo koleżanka mnie namówiła, ale zostałam kiedy zobaczyłam, ile jest w tym frajdy” - Basia, 8 lat.

 

Współpraca nad kreatywnością z Plejadą

Kreatywność to cecha niezwykle cenna dla rozwoju Twojego dziecka. Rozwija wyobraźnię, uczy patrzeć na świat w inny sposób, pomaga znajdować nowe rozwiązania problemów i dodatkowo ułatwia wyrażanie siebie. Zajęcia w Zespole Tanecznym Plejada, prowadzone w przyjaznej na rozwój atmosferze daje dzieciom poczucie swobody i zachęca do dalszego uczęszczania. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom Plejady i ich podejściu Twoje dziecko ma możliwość odkrywania swojego pełnego potencjału na każdym etapie.

W Plejadzie zadbamy o Twoje dziecko fizycznie i psychicznie!

Pomaluj swój świat gwiazdami — taniec a kreatywność dzieci

 

Cookies menadżer