breadcrumbs szkola

Taniec kluczem do sukcesów szkolnych dzieci i młodzieży

Z wielu badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że taniec to świetny rodzaj aktywności wspierający plastyczność mózgu. Neurony ulegają trwałym zmianom w procesie uczenia. Im więcej czasu poświęcimy na zdobywanie nowych umiejętności, tym lepsza jakość połączeń neuronowych.

 

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego taniec wpływa pozytywnie na wyniki w szkole i jak rozwija umiejętność liczenia i jak poprawia pamięć.

Zatańcz i zapamiętaj

Korzyści dla Twojego dziecka z uczęszczanie na zajęcia z tańca jest cała lista. Jednym z nich jest poprawa zapamiętywania informacji. Pamięć ruchową ćwiczy się w czasie nauki choreografii. Składa się z sekwencji ruchów, którą należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Zdolność do zapamiętania ich pomoże wyuczyć wzory matematyczne, co przekłada się na lepszą umiejętność logicznego myślenia.

Raz, dwa, trzy, tańczysz Ty

W tańcu, szczególnie zespołowym, wymagana jest precyzja i skupienie. Koncentracja i koordynacja przy wykonywaniu kroków uczy dzieci wyobraźni przestrzennej. Możliwość skupienia uwagi przenosi się na zajęcia szkolne. Twoje dziecko będzie w stanie lepiej skupić się na zadaniach i uzyskać lepsze wynik.

Ruch na 5

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Taniec angażuje całe ciało. Aktywne treningi poprawiają krążenie krwi, co zwiększa dotlenie mózgu. Natleniony umysł pracuje wydajniej i korzystniej wpływa na umiejętności poznawcze, tak przydatne w szkolnych ławkach. Artystyczny aspekt tańca doskonale wpiera również twórcze myślenie — dziecku łatwiej będzie zrozumieć i znaleźć rozwiązanie problemu.

Plejada — najlepsza koleżanka w ławce Twojego dziecka.

Trenowanie tańca jak hip-hop czy disco pozytywnie wpływa na wyniki w nauce. Plejada to strefa rozwoju na każdym poziomie. Oprócz postępów fizycznych wspieramy też zdrowie psychiczne Twojego dziecka.

“Widać jak z roku na rok moja córka poszerza swoje możliwości. Jest wygimnastykowana i świetnie wszystko zapamiętuje. Bardzo polecam dla wszystkich dzieci te zajęcia.” - pisze Pani Marta.

Na zajęciach z hip-hopu lub ćwiczeniach z disco dance poprawiamy z dziećmi koncentracje, pamięć ruchową i aktywne zapamiętywanie. Pozwól odkryć swojemu dziecku pierwiastek niesamowitości w Zespole Tanecznym Plejada!

 

Taniec kluczem do sukcesów szkolnych.

 

Cookies menadżer