breadcrumbs energia zabawa

W rytmie endorfinek — Jak taniec wpływa na poziom energii u dziecka?

 

Kiedy się uśmiechamy, nasz mózg interpretuje to, jako że jesteśmy szczęśliwi i natychmiast uruchamia mechanizmy, które pomagają to stać się rzeczywistością. Taniec wywołuje naturalnie ten gest. Hormon szczęścia ma pozytywne skutki na nasz organizm, np. zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym i wspiera odporność.

“Gdy tańczę, nie mogę oceniać, nienawidzić, nie mogę się oddzielić od życia, mogę tylko być wesoły i pełny chęci do tańca” - Hans Bos

W tym artykule dowiesz się, co ma taniec do poziomu energii Twojego dziecka.

Ruch to zdrowie

W czasie tańca Twoje dziecko angażuję całe swoje ciało do aktywnego ruchu. Wykonując różnorodne ruchy, pomaga zwiększyć przepływ tlenu we krwi. Zwiększa tym samym poziom pozytywnej energii, wyrzucając z siebie tą negatywną. Poprawia to nastrój i samopoczucie Twojego dziecka.

 

Zabawa czy praca?

To wszystko zależy od podejścia. Ćwiczenia taneczne w formie zabawy mogą wywołać wiele radości. Treningi są bardziej interesujące i atrakcyjne. Taniec jednak wymaga dyscypliny, zaangażowania i wysiłku. Taka determinacja do podwyższania poziomu swoich umiejętności jest ciężką pracą. Jednak takie starania na końcu nagradzane są niezwykłym poczuciem satysfakcji.

 

Telefon vs Taniec

Porównanie dokładnej ilości dodatkowej energii pomiędzy dziećmi trenującymi taniec a tymi spędzającymi czas nad telefonem w dłoni jest trudne, ponieważ wiele czynników może wpływać na poziom energii. Zauważyć można jednak zależność, że dzieci trenujące taniec mają więcej energii od tych, które często korzystają z telefonu. To od ciebie zależy czy wolisz naładować telefon dziecka, czy swoje dziecko.

 

Jak Plejada pomaga naładować się pozytywnie Twojemu dziecku?

Taniec to nie tylko forma rozrywki, ale także klucz do zwiększenia poziomu energii i “hormonu szczęścia” u Twojego dziecka. Zespół Taneczny Plejada oferuję zajęcia taneczne w przyjaznej atmosferze. Umożliwi to aktywny rozwój i lepszy humor Twojego dziecka. Nie ma nic lepszego, jak patrzysz na swoje uśmiechnięte dziecko, które robi to co lubi.

Zaufaj Plejadzie i pozwól tańczyć swojemu dziecku z gwiaździstymi endorfinami.

Jak taniec wpływa na poziom energii u dziecka?

 

Cookies menadżer