plejada wrocław

Jak wyglądają zajęcia taneczne?

Plejada stawia na wieloletni rozwój dziecka poprzez naukę tańca od małego dziecka do nastolatka, od poziomu poczatkującego do poziomu mistrzowskiego.

Najważniejsza na zajęciach są systematyka, ambicje, zespołowość, pasja do tańca i podążanie drogą do wspólnego celu. Odpowiednio zorganizowane i prowadzone zajęcia są gwarancją przyszłych sukcesów.

Zajęcia minimum 2 razty w tygodniu

Zajęcia 1-3 razy w tygodniu

Zajęcia w Plejadzie odbywają się minimum 1 raz w tygodniu, a maksymalnie 3 razy w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Część Dzieci fakultatywnie tańczy Disco Dance i Hip-hop i wówczas zajęć może być jeszcze więcej. 

Rozgrzewka przede wszystkim

Rozgrzewka przede wszystkim

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się odpowiednią rozgrzewką.

Starannie dobrana muzyka

Starannie dobrana muzyka

Tańczymy do rytmicznej muzyki dostosowanej do wieku i układu tanecznego. Najchętniej wybieramy znane i lubiane lub aktualne przeboje.

Krok po kroku

Krok po kroku

Na zajęciach Disco Dance oraz Hip-Hop dzieci uczą się kroków i figur tanecznych oraz poznają kolejne fragmenty choreografii tanecznej.

Ćwiczenia

Jakie ćwiczenia prowadzimy na zajęciach?

Na akrobatyce dzieci mają zadania wydolnościowe, ćwiczą gibkość, równowagę, koordynację, siłę nóg do wyskoków i przede wszystkim elementy akrobatyki wykorzystywane w układach tańca. W czasie każdych zajęć są krótkie przerwy, w czasie których dzieci spokojnie mogą się napić.

Podział na grupy

Podział na grupy

W Plejadzie trenujemy w 4 grupach wiekowych: Maluszki to 4-5 latki, Dzieci to 6-11 latki, Juniorzy to 12-15 latki, Seniorzy to już młodzież w wieku lat 16+. Grupy dzielimy na 3 poziomy zaawansowania: Poziom 1 dla początkujących, Poziom 2 dla średnio zaawansowanych oraz Poziom 3 dla zaawansowanych.

Charakter treningów

Jaki charakter mają zajęcia taneczne w Plejadzie?

Nasze zajęcia mają charakter treningów, na których ćwiczy ta sama grupa dzieci przez cały sezon. Jest to szczególnie ważne w kwestii przygotowywania układu choreografii na pokazy i turnieje taneczne.

Przyjaźń na lata

Przyjaźń na lata

Spójność grupy i systematyczna praca są warunkiem dobrych efektów na zawodach. Jest to też świetna okazja do zawierania znajomości i przyjaźni na wiele lat.

Jak się przygotować na zajęcia?

Jak się przygotować na zajęcia? Jaki strój na tańce? 

Na zajęciach najlepiej zabrać wygodny strój sportowy. Najlepiej leginsy i koszulka oraz baletki lub jazzówi. Należy zabrać picie, najlepiej wodę niegazowaną. Polecamy przestrzeganie zdrowej diety i nie jeść bezpośrednio przed treningiem.

Dowiedz się więcej!

Dowiedz się więcej!

Więcej informacji poznasz na Dniach Otwartych Plejady, w czasie zapisów oraz na zebraniach dla rodziców rozpoczynających dany sezon. Zapraszamy do zespołu Plejada na nasze zajęcia!

Dlaczego

Zespoły PLEJADA?

Chcę wiedzieć więcej
Cookies menadżer